Bedava internet

İnternetsiz Whatsapp Kullanımı

İnternetsiz Whatsapp Kullanımı

İnternetsiz Whatsapp Kullanımı : Facebook’un sahibi olduğu Whatsapp uygulaması ile İnternetsiz Whatsapp Kullanımı hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Facebook tarafından açıklanan whatsapp internet olmadan da kullanma şansınız artık olacak. Vodafone, Turkcell, Türk Telekom (Avea) ücretsiz whatsapp kullanımı için sizlere vereceğimiz bilgiler doğrultusunda wifi ve hücresel olmadan da kullanma imkanınız var. İnternetsiz Whatsapp Kullanımı nasıl yapılır gelin hep beraber konumuzu incelemeye başlayalım.

İnternetsiz Whatsapp Kullanımı

0.facebook.com uygulamasından sonra whatsapp içinde yenilik getiren Facebook ücretsiz ve internetsiz whatsapp kullanımı sunmaya başladı. Eğer sizde internet olmadan yada internet paketi olmadan whatsapp kullanmak istiyorsanız sizlere bilgiler vereceğiz. Ancak ios uygulamasında daha güncellemeler gelmediğini belirtmek gerekiyor. İnternetsiz whatsapp için birkaç ayar yapmanız gerekecek. daha sonrada kullanmaya başlayabilirsiniz.

iOS ile bu uygulama şimdilik mümkün değil ancak Android işletim sisteminde proxy ve port ayarlarınızı değiştirerek kullanabilirsiniz.

  1. Adım: Android cihazınızdan Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar bölümüne girin.
  2. Adım: Mobil Ağlar bölümünden ise Erişim Noktası Adları seçeneğine tıklayın.
  3. Adım: Erişim Noktası Adları ekranında sağ üst bölümde yer alan “ekle” seçeneğine tıklayın.
  4. Adım: Açılan pencerede Whatsapp VPN ait bilgileri doldurmanız gerekiyor. Bunlar WhatsApp APN: internet Proxy: 127.0.0.01 Bağlantı noktası: 8080
  5. Adım: Bu işlemler bittikten sonra kaydet tuşuna basın ve Whatsapp APN seçiniz.

Daha sonra internetinizin kotasından yemeden Whatsapp kullanmaya başlayabilirsiniz. Aslında bu özellik VPN üzerinden bağlanma oluyor. Verilen ip ve port sayesinde uzaktan ücretsiz bir sunucuya bağlanmanız sağlanıyor ve ücretsiz olarak Whatsapp kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak Apple telefonlarda bu uygulamanın geçerli olmadığını üzülerek belirtmek istiyoruz. Android için ücretsiz whatsapp anlattık. Eğer Apple ios için ücretsiz whatsapp kullanımını bulursak sizlerle paylaşacağız ve ücretsiz olarak internetinizi yemeden internetsiz whatsapp kullanımını sizlerle paylaşacağız.

Ayrıca sizler için hazırladığımız bazı konuları incelemenizi öneririz.

  1. Turkcell bedava internet paketleri 2017 : Turkcell bedava internet kampanyaları 2017 başlığı altında topladık. Eğer ki Turkcell kullanıcısı iseniz bu paketleri incelemenizi öneririz.
  2. Vodafone bedava internet paketleri 2017 : Vodafone kullanıcıları için Turkcell kadar bedava internet olmasada uygun fiyatlara alabileceğiniz yada bir defa yapabileceğiniz vodafone bedava internet kategorimizden inceleme şansınız bulunmaktadır.
  3. Türk Telekom ( Avaa ) bedava internet paketleri 2017 : Avea bedava internet 2017, Türk Telekom bedava internet kampanyaları hakkında bilgi almak için bu yazımızı inceleyiniz. Ramazan ayı içerisinde bedava Türk telekom sahur kampanyası bulunmaktadır.

Yorum bırakın