Türk Telekom Paketleri & Tarifeleri

Türk Telekom Ek AKN paketleri – Ek kota alma

Türk Telekom Ek AKN paketleri

Türk Telekom Ek AKN paketleri – Ek kota alma başlıklı konumuzu sizler için inceleyeceğiz. Türk Telekom evde internet paketlerinde devrim niteliğinde bir yeniliğe imza attı. Türk Telekom Ek AKN paketleri satın alma olanağını getirmesi ile kotanız bitse dahi ek paket alarak adil kotanızı yükseltme imkanınız oluştu. AKN nedir ? yani AKK nedir ? sorunuzu ilk olarak yanıtlayalım daha sonra da ek bilgiler vermeye devam edelim. AKK yani AKN adil kota kullanımı olarak açıklayabiliriz. Kullanıdığınız paketlere göre değişiklik gösterebilen bu kotaların dolması ile internetiniz yavaşlar ve ay sonuna kadar da 02:00 – 06:00 arası hariç kısıtlanmış hızlarda kullanmak zorunda kalırsınız. İnternet sağlayıcı firmalar genelde bu hizmeti sizlere 50-75-100-150-200 GB kotalı sınırsız internet paketleri olarak sunmaktadırlar. Peki hem kota var hemde sınırsız nasıl oluyor ? sorusunu sorar gibiyim. Sınırsız olmasının nedeni kotayı aştığında size ek ücret yansımamasıdır. Ancak kota aşımı ile hızınız yavaşladığını da unutmamak gerekir. Türk Telekom Ek AKK paketleri ile de bu soruna çözüm getirmiş. Ek ücret ödeyerek adil kotanız AKN dolduğunda Türk Telekom Ek AKN paketlerinden birisini alabilirsiniz.

Türk Telekom Ek AKN paketleri – Ek kota nasıl alınır ?

Türk Telekom Ek AKN paketleri almak oldukça kolay. Alabileceğiniz paketler hakkında da sizlere bilgi vereceğiz böylelikle hangi paketi ne kadara alacağınızı da görebilirsiniz. Türk Telekom’a kayıtlı telefonun üzerinden bu işlemi gerçekleştirerek Türk Telekom Ek AKK paketleri alabilirsiniz. Şimdilik ek akn paketlerini 10 GB 25 GB 50 GB 100 GB şeklinde sunmaktalar. İsterseniz tekrarlayan paket olarak alabilirsiniz istersenizde tek seferlik satın alabilirsiniz. Örnek 50 GB kotalı ek kota satın almak istiyorsanız EK50GB TEK yazıp 6606 sms atarak paketinize tek seferlik ek kota alabilirsiniz. EK50GB yazıp 6606 yollarsanız da sürekli yenilenen ek kotanız olur. Kotayı geçtiğiniz anda ek kotanız devreye girer.

Türk Telekom Ek AKN paket fiyatları

  1. Türk Telekom Ek 10 GB AKN paketi : Ek10GB TEK yazıp 6606 sms attığınızda 4 TL karşılığında bu paketten faydalabilirsiniz.
  2. Türk Telekom Ek 25 GB AKN paketi : Ek25GB TEK yazıp 6606 sms attığınızda 7 TL karşılığında bu paketten faydalabilirsiniz.
  3. Türk Telekom Ek 50 GB AKN paketi : Ek50GB TEK yazıp 6606 sms attığınızda 12 TL karşılığında bu paketten faydalabilirsiniz.
  4. Türk Telekom Ek 100 GB AKN paketi : Ek100GB TEK yazıp 6606 sms attığınızda 18 TL karşılığında bu paketten faydalabilirsiniz.

Ek AKK & Ek AKN paketleri şartları :

  • Ek AKK paketlerinden ayda en fazla 10 defa yararlanabilirsiniz.
  • EK AKN paketleri bir sonra ki aya devretmez.
  • Her bir internet aboneliği için en fazla 1 adet tekrarlayan EK AKN paketi satın alınabilir. Farklı bir tekrarlayan EK AKN paketi alınmak istediğinde öncelikle mevcut tekrarlayan EK AKN paketinin iptal edilmesi gerekmektedir. (değişiklik yapılan ayda hem eski hem yeni paketin AKN miktarı hatta tanımlanır ve faturalandırılır)

Türk Telekom mobil kullanıcıları için paketlerimizi de incelemeyi unutmayınız. TTnet ek akn satın alma ile ilgili bilgiler verdik bir sonraki yazımızda görüşmek üzere

 

Yorum bırakın